Fond pre budúcnosť športu má nových ambasádorov! Po Michalovi Sersenovi, Tomi Kid Kovácsovi či Dominikovi Greifovi prichádzajú na scénu hráči HC ’05 Banská Bystrica. Kapitán klubu Ivan Ďatelinka, útočník Michal Kabáč a brankár Matej Gajan navyše dostali možnosť vybrať nádejné talenty, ktoré získajú finančný grant od Niké prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu.

Populárny projekt spoločnosti Niké, ktorý už onedlho oslávi prvý rok od svojho vzniku, pravidelne podporuje desiatky mladých športovcov, kluby či združenia po celom Slovensku. Doposiaľ podal pomocnú ruku už vyše 200 záujemcom, medzi ktorých prerozdelil sumu v hodnote 400-tisíc eur. Skvelou správou pre všetkých uchádzačov o grant je, že Fond pre budúcnosť športu plánuje vo svojich aktivitách pokračovať aj naďalej a naplno!

Hviezdy nového spotu

Traja hráči klubu HC ’05 Banská Bystrica sa stali novými ambasádormi Fondu pre budúcnosť športu. To však nie je všetko. Kapitán Ivan Ďatelinka, útočník Michal Kabáč a brankár Matej Gajan prijali výzvu Niké a natočili spoločne s malými športovcami skvelý  spot, ktorý si už teraz verejnosť môže pozrieť na instagramovom či facebookovom profile Fond pre budúcnosť športu, ale takisto aj na YouTube. Zapojte sa aj vy do Fondu pre budúcnosť športu a zaraďte sa do novej generácie športovcov, ktorí v budúcnosti vystriedajú aktuálne hviezdy nielen v hokeji, ale aj v iných športoch.

„Fond pre budúcnosť športu od Niké je veľmi dobrý nápad a odzrkadľuje sa to predovšetkým v tejto dobe. Okrem toho slúži aj ako odľahčenie pre rodičov, ktorí majú doma športovo nadané dieťa, ale nedokážu mu zabezpečiť potrebné možnosti na rozvoj. Chcel by som preto odkázať všetkým mladým ľuďom, ktorí ešte váhajú, či sa prihlásiť do Fondu pre budúcnosť športu, nech tak určite urobia. Je to výborná myšlienka, ktorá pomáha,“ povedal kapitán Ďatelinka.

Podporili svojich nasledovníkov

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica mali rovnako ako víťazi televíznej ankety Niké Športovec mesiaca možnosť využiť jedinečnú ponuku od spoločnosti Niké. Tak ako najlepšia lyžiarka sveta Petra Vlhová a grandslamový víťaz z Australian Open Filip Polášek, aj noví ambasádori si vybrali mladé športové talenty, ktoré získali štedrú podporu od Niké prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu.

Kapitán  HC ’05  Banská Bystrica Ivan Ďatelinka sa rozhodol podporiť dvanásťročného Tomáša, ktorý má veľký športový sen. Robí všetko preto, aby sa v budúcnosti stal novou posilou v tíme Bystrice a to na poste brankára.

„Tomáša podporuje najmä jeho otec, s ktorým vyrastá. Vybral som si ho preto, pretože je neskutočný makač. Aj po zápase trénuje ďalšie štyri hodiny a okrem toho sa naplno venuje škole. Vďaka grantu z Fondu si chce kúpiť novú lapačku a vyrážačku. Keďže dobre viem, aké je brankárske remeslo náročné, som rád, že môžem takýmto spôsobom prispieť k dobrej veci,“ povedal Ďatelinka.

Ďalší člen bystrického kolektívu, brankár Matej Gajan, si vybral takisto dvanásťročného nádejného hokejistu Matiasa. „Vzhľadom na túto situáciu to majú mladí športovci komplikované pri tréningoch. Viem, že Matias cestuje na individuálne tréningy aj do vzdialeného Trenčína. Je to finančne náročné, tak som mu chcel takýmto spôsobom pomôcť,“ povedal Matej.

Útočník Michal Kabáč sa rozhodol pre mladý talent z Oravy Martina: „Jeho príbeh ma zaujal. Okrem neho hrávajú hokej aj jeho dvaja mladší súrodenci. Rodičia sa obetujú a dochádzajú s nimi pravidelne na tréningy. Verím, že grant mu pomôže v hokejovom raste. Držím mu palce v jeho hokejovej kariére a dúfam, že si raz proti sebe aj zahráme.“

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy patríte medzi odhodlaných športovcov, alebo máte mladé športové talenty vo svojom okolí, neváhajte a zapojte sa alebo zdieľajte možnosť získania štedrého grantu z Fondu pre budúcnosť športu od Niké. Stačí zaslať krátke video so štipkou originality na stránku https://nikefondsportu.sk. Možno sa práve vy alebo vaši známi stanete ďalšími odmenenými, ktorí majú našliapnuté stať sa nasledovníkmi svojich športových idolov. Veľa šťastia!