Športová hala Lokomotívy v Košiciach bola tentoraz dejiskom ďalšieho kempu SBA pre dievčatá do 14 a 15 rokov. Pod vedením ústredného trénera mládeže SBA Richarda Kamenského a jeho asistentky Zuzany Bednárikovej tentoraz privítali dvadsiatku hráčok z východnej časti Slovenska.

Podobne ako v Seredi, tak aj v Košiciach bolo hlavným cieľom stretávanie sa skúsenejších hráčok a vyrovnanejšími spoločnými tréningami a cvičeniami zdokonaľovať ich schopnosti a zručnosti. „Na východnom Slovensku sme mali hráčky z klubov Young Angels Košice, Union Košice, BAM Poprad, ŠBK Spišská Nová Ves, MBK Ružomberok, ŽBK Rožňava. Kemp mal taký istý formát, ako na západe. Stretli sme sa v nedeľu poobede, kedy bol aj prvý tréning. V pondelok prebehli ďalšie dva tréningy a v utorok ešte jeden doobedňajší. Tréningový proces prebiehal s takými istými cvičeniami, ako na západe, aby bola možnosť porovnávať jednotlivé hráčky (aj keď najlepšie porovnanie bude, až keď sa stretnú vybrané hráčky zo západu aj z východu a tak sa budú medzi sebou konfrontovať). Tréningové jednotky boli zamerané najmä na zdokonaľovanie herných činností jednotlivca, na zlepšenie ovládania lopty, techniky prihrávania pod tlakom, odstavovania, hry 1 na 1 a spacingu,“ uviedol k priebehu kempu Kamenský.

Ako poznamenal ústredný tréner mládeže, tak okrem p. Matyáša z Young Angels Košice, sa ani tohto kempu nezúčastnili kluboví tréneri hráčok. Aj na východe zanechal trojdňový kemp dobré dojmy. „Keď som dostala pozvánku do kempu, tak som bola veľmi šťastná. Veľmi som sa tešila, že sa môžem spoznať s babami z iných klubov. Očakávala som ťažké tréningy, ale dali sa zvládnuť a páčilo sa mi, že sme veľa hrali. Taktiež sa mi páčilo naše vzájomné povzbudzovanie. Myslím si, že sme boli dobrá partia. Tento kemp mi ukázal, na čom musím ešte popracovať,“ povedala Emma Kyseľová z tímu Young Angels Yellow Košice.

„Kemp sa mi veľmi páčil. Všetko bolo fakt úžasné. Bola tam veľmi dobrá nálada, hlavne keď sme sa poriadne smiali a nebolo to zo mňa (úsmev). Tréningy boli poriadna makačka, ale to som aj čakala. Myslím si, že sme to zvládli dobre a hlavne, že sme sa aj zlepšili. Ako baby sme sa aspoň kus spoznali a myslím si, že sú to fakt dobré a šikovné dievčatá, budem im držať palce. Dúfam, že aj tie ďalšie kempy budú také úžasné a že sa tam väčšina uvidíme zase,“ dodala Emma Dulovičová z ŠBK Spišská Nová Ves.

Na druhom kempe sa nemohla zúčastniť šestica hráčok z Young Angels Košice, ktoré mali v tom čase turnaj Európskej mládežníckej basketbalovej ligy (EGBL). Ako poznamenal Kamenský na záver, tak do konca školského roku je na pláne ešte jeden kemp v každej oblasti.

Kempu v Košiciach sa zúčastnili:

Martina Majerčáková, Martina Jančeková, Emma Kmetoniová, Nina Michlíková, Natália Michlíková, Nina Hončárová (všetky BAM Poprad), Lívia Pokrieková, Emma Dulovičová, Kamila Jarošová, Juliána Dovalová (všetky ŠBK Spišská Nová Ves), Tatiana Gumanová, Karolína Majerníková, Karin Holomaniová, Emma Kyseľová (všetky Young Angels Košice „Yellow“), Dorota Kubáňová, Vanesa Lukáčová (obe MBK Ružomberok), Lucia Tothová, Kristína Hulíková (obe ŠŠK Union Press Košice), Kristina Viglaská (ŽBK Rožňava), Simona Chovaníková (všetky Young Angels Košice „Blue“)

Autor: Michal Duchovič

Foto: archív RK