Basketbalisti MBK Rieker Com-Therm Komárno prehrali v rámci Helios Alpsko-jadranského pohára na palubovke maďarského Egisu Körmend 68:79.

Komárno malo vstup do zápasu ako zo zlého sna, po troch minútach prehrávali už 0:8 a o minútu neskôr bolo manko dokonca dvojciferné – 1:11. Potom sa však zverenci trénera Miloša Šporara herne prebudili, ich návrat do zápasu režírovala dvojica Bowman a Tomič. Nakoniec prvú štvrtinu prehrali 18:25. V druhej časti sa im darila stíhacia jazda, v záverečnej minúte dokonca stiahli na rozdiel jediného koša a do šatní išli za stavu 33:35 z ich pohľadu. Po prestávke však Körmendu opäť dovolili odskočiť, v 26. minúte prehrávali dvojciferným rozdielom (39:50). Maďarský celok sa dostal do hernej pohody, dôkazom čoho bolo vedenie 60:44 pred záverečnými desiatimi minútami. V nich však „obuvníci“ nezložili zbrane, podarilo sa im stiahnuť na rozdiel ôsmich bodov, ale domáci hráči si už koncovku stretnutia bez väčších problémov postrážili. Komárno napokon prehralo s Körmendom 68:79.

Egis Körmend – MBK Rieker Com-Therm Komárno 79:68 (25:18, 10:15, 25:11, 19:24)

Körmend: Wright 11, Horti 10, Oroszi 7, Hollins a Tuoyo po 6 (Bán 16, Csorvási 12, Érsek 5, Halász 4, Márton 2)

Komárno: Bowman 17, Hoferica 14, Tomič 13, Djordjevič 8, Diminič 0 (Adams 8, Vojtek 7, Stojanov 1, Marchyn 0)

TH: 16/14 – 23/12, Fauly: 19 – 20, Trojky: 9 – 4, Rozhodovali: Söjtöry, Horváth, Szalai (všetci Maď.)

Povedali po zápase:

Gašper Potočnik, tréner Körmendu: „Snažili sme sa dobre rozložiť minutáž a vyskúšať tie veci, ktoré sme zatiaľ neskúšali, Dúfam, že sa našim fanúšikom páčilo, čo videli. Už o dva dni hráme s Děčínom, chceme dať opäť všetkým šancu.“

Miloš Šporar, tréner Komárna: „Gratulujem Körmendu a želám im mnoho úspechov. Prišiel sme sem s cieľom zvíťaziť, ale nevyšlo to. Nehrali sme tak, ako som očakával po mentálnej a fyzickej stránke. V druhej polovici zápasu sme zabrali, ale nestačilo to na víťazstvo.“

Autor: Michal Duchovič, zdroj: basketliga.sk