Končí sa jedna veľká éra, pätnásty majstrovský titul pre Good Angels Košice je posledný. Existencia najúspešnejšieho ligového klubu v ére samostatnosti bola už dlhšie ohrozená a v novej sezóne sa Good Angels v najvyššej súťaži nepredstaví. Košičanky však skončili tam, kde sa cítili najkomfortnejšie – na vrchole.

„Mám veľmi zmiešané pocity, teším sa z titulu, ale je mi strašne ľúto všetkého, čo sa tu teraz deje,” hovorila so slzami v očiach opora Good Angels Barbora Bálintová po treťom finálovom víťazstve nad MBK Ružomberok. „Verím, že sa ešte ženský basketbal do Košíc vráti. Odohrali sme tu krásne roky a urobili sme veľký kus práce. Mrzí ma, že to muselo dopadnúť takto.”

Spolu s Good Angels Košice skončila svoju aktívnu kariéru aj hrajúca legenda slovenského basketbalu Zuzana Žirková. „Ďakujem všetkým, ktorí nám priali a aj dnes prišli na zápas a vypredali halu. Je mi smutno, ale zároveň mám fantastický pocit zo všetkého, čo sme tu spolu dosiahli,” povedala kapitánka Good Angels po svojom rozlúčkovom dueli. Na Žirkovej slová nadviazala pivotka Anna Jurčenková. „Mne to ešte asi nedochádza, možno až neskôr na mňa doľahne ešte silnejšia emócia. Každopádne, naša oslava titulu bude asi sprevádzaná množstvom sĺz.”

Kým samotné hráčky plakali už vo chvíli posledného klaksónu, chlapi na lavičke sa snažili slzám odolať. „Mal som ich na krajíčku,” priznal tréner Peter Jankovič. „Ja však pevne verím, že sa tu začne odznova budovať niečo pekné a ktovie, možno v budúcnosti rovnako úspešné. Ďakujem hráčkam, ako po ťažkej informácii o konci nášho klubu bravúrne zvládli finálovú sériu. Gratulujem im!”

Autor: Peter Zagiba

Foto: goodangelskosice.eu