Prestup z Nitry do Ružomberka, postup s družstvom do 20 rokov medzi európsku špičku a debut na majstrovstvách Európy žien. Dievčenský talent roka 2017 Nikola Kováčiková si úspešnejší rok ani nemohla predstaviť.

„Keď som to zistila, tak ma to veľmi potešilo. Som rada, že to takto dopadlo. Fakt som to nečakala. Som vďačná, že ma opäť zvolili,“ vyjadrila sa slovenská reprezentantka k oceneniu. Kováčiková obliekala v sezóne 2016/2017 dres BKM Junior UKF Nitra, počas leta však zamierila do oveľa ambicióznejšieho tímu – MBK Ružomberok. „Je to úplne niečo iné, máme totiž viacero zahraničných hráčok, konfrontácia na tréningoch je úplne iná. Hráme vlastne proti WNBA hráčkam, čo nám mladým a Slovenkám dodáva veľké skúsenosti. Je to veľké pozitívum,“ zamyslela sa hráčka Ružomberka.

Oproti pôsobeniu v Leviciach či Nitre je však na ňu menší tlak, s čím súvisí aj jej pozícia v družstve. „Ako kedy, závisí na zápase. Niekedy je to lepšie, niekedy horšie,“ myslí si Kováčiková. Oveľa väčšie úspechy zažila v reprezentačnom drese. Najskôr sa s tímom do 20 rokov premiérovo prebojovala do „áčka“. „Tento turnaj bol asi najlepší, na ktorom som v rámci majstrovstiev Európy bola. Hodnotím to pozitívne, boli sme super ako partia a dokonca sa nám podarilo postúpiť do ‚áčka‘, čo naozaj nebolo ľahké z tej skupiny, ktorú sme mali my,“ obhliadla sa talentovaná rozohrávačka za minulosťou.

Okrem toho sa dostala aj do ženského výberu, ktorý sa predstavil na majstrovstvách Európy v Česku. „Bola som veľmi rada, že som sa tam hlavne dostala. Vždy to bol môj veľký sen dostať sa do reprezentácie, tak som si ho splnila. Beriem to ako veľké plus, že som mohla okúsiť ženské majstrovstvá Európy,“ dodal Kováčiková k reprezentačným skúsenostiam.

Aké ambície si dal Dievčenský talent roka do roka 2018? „V tomto roku by sme chceli postúpiť do finále (poz. s MBK Ružomberok) a uhrať čo najlepší výsledok. Myslím si, že máme aj na výhru. Mojim cieľom je Amerika, čo je môj sen, ktorý dúfam, že si splním. Už toto leto by som chcela vycestovať do Ameriky,“ uzatvorila Kováčiková.

Autor: Michal Duchovič