Dva týždne pred Mimoriadnou konferenciou Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA), na ktorej spoznáme nové vedenia SBA sa do súboja o funkciu jej prezidenta prihlásil druhý uchádzač. Okrem Ľubomíra Ryšavého, ktorý v súčasnosti zastáva post dočasného prezidenta SBA, bude vo voľbách kandidovať aj aktuálny predseda Komisie ženských basketbalových klubov SBA (KŽBK) Miloš Drgoň.

„Môžem potvrdiť informáciu, že som sa po dôkladnom zvážení všetkých okolností rozhodol prijať návrh členov našej komisie, aby som kandidoval na post prezidenta SBA,“ informoval Miloš Drgoň. Ten teda môže rátať s podporou výraznej časti zástupcov ženských klubov, ktorí mu ju vyjadrili na mimoriadnom rokovaní KŽBK v pondelok 1. júla 2019 v Ružomberku.

„Na tomto stretnutí sa zúčastnil aj, dnes už môj protikandidát pán Ryšavý, ktorého vízia pôsobenia v pozícii šéfa SBA však v radoch prítomných delegátov nenašla podporu. Aj preto po jeho odchode prebehla medzi zúčastnenými diskusia, v rámci ktorej zaznela požiadavka, aby som na tento post kandidoval ja, ktorá vzápätí získala podporu naprieč celou komisiou,“ konkretizoval Miloš Drgoň.

Basketbalový funkcionár, ale aj tréner z Piešťan však verí, že v samotných voľbách získa podporu nielen od ženských klubov. „Podporu budem hľadať aj na strane našich mužských kolegov. Mojim cieľom je, aby SBA pracovala pre všetky kluby. Len spoločne môžeme zastaviť rozvrat vzťahov medzi SBA a klubmi, ako aj zvrátiť postupný pokles členov našej basketbalovej rodiny,“ uviedol najčerstvejší kandidát na post prvého muža strešnej organizácie slovenského basketbalu.

Okrem prezidenta budú delegáti Mimoriadnej konferencie SBA 20. júla 2019 v Bratislave voliť aj nových členov Výkonného výboru (VV) SBA. Zoznam kandidátov sa môže meniť do 13. 7. 2019. Neplánovanú voľbu nového vedenia asociácie si vyžiadal fakt, že na riadnej Konferencii SBA sa 8. júna 2019 v Martine vzdali funkcií dovtedajší šéf SBA Pavel Bagin a členovia VV SBA A. Kšiňan a O. Čuraj.

 

Vizitka Miloša Drgoňa

Miloš Drgoň sa narodil 8. mája 1971 v Piešťanoch. Športová verejnosť jeho meno intenzívnejšie registruje od roku 2012, keď v pozícii generálneho manažéra (oficiálne výkonného riaditeľa) viedol Piešťanské Čajky v Extraligy basketbalistiek. V roku 2016 z klubu odišiel, no aj naďalej pokračoval v práci predsedu aj trénera mládežníckeho klubu BKM Piešťany, v ktorom pôsobí od roku 1996 a ktorého hráčky vystupujú pod názvom Piešťanské Čajočky. Od roku 2002 vykonáva funkciu predsedu Komisie ženských basketbalových klubov SBA (predtým Združenia ženských basketbalových klubov) a od decembra 2018 aj koordinátora ženskej zložky a člena VV SBA. V civilnej sfére Miloš Drgoň ako vyštudovaný jadrový fyzik štiepil atóm v jadrovej elektrárni Jaslovské Bohunice, momentálne pracuje v jadrovej elektrárni Mochovce.