Hoci basketbalistky Young Angels Košice už odcestovali na prvý turnaj EWBL (Európskej ženskej basketbalovej ligy) do lotyšského Daugavpilsu, doma ešte stále rezonuje ich víťazstvo v prvom kole extraligy na palubovke Piešťanských Čajok (73:69 po predĺžení).

„Som veľmi šťastná, že sa nám podarilo vstúpiť do sezóny výhrou,“ usmievala sa aj dva dni po skvelom triumfe opora Young Angels Vanda Kozáková. „Podali sme krásny výkon, kolektívny. Hráčky potiahli jedna za druhú a v dôležitých momentoch sme napravili aj chyby, ktoré sme spravili.“

Mladé Košičanky vedia, že cenným úspechom si hneď skraja sezóny na seba uplietli poriadny bič. „Možno nás Piešťany trošku podcenili. Vedeli, že slávna éra Good Angels sa skončila a teraz prídu mladé a možno neskúsené hráčky. U nás však stále platí, že v tejto sezóne môžeme iba prekvapiť a urobíme všetko pre to, aby bolo takých výsledkov čo najviac,“ dodala Kozáková.

V Lotyšsku odohrajú východniarky postupne tri zápasy – s Ostravou, Pécsom a Minskom. „Všetky tam cestujeme s cieľom čo najlepšie si zahrať a zlepšovať sa každým zápasom. Uvidíme, čo to dá, nemáme veľké očakávania, ale samozrejme chceme vyhrávať. Sama som zvedavá, ako nám to pôjde,“ podotkla Kozáková, na ktorej slová nadviazal asistent trénerky Zuzany Žirkovej Radko Dvorščák: „Do Európy sme išli s cieľom podpory rastu mladých hráčok. Iba medzinárodná konfrontácia im môže pomôcť, keďže naša liga je alebo čoskoro bude všetkým pomaly dobre známa.“

Hoci Young Angels nebudú v tejto sezóne EWBL favoritom, na bodový zisk si trúfajú v každom zápase. „Neboli by sme dobrí športovci, keby sme nechceli vyhrávať. Je to náš cieľ a ako sa hovorí, každý zápas sa začína za stavu 0:0 a aj my môžeme prekvapiť,“ uzavrel Radko Dvorščák.

Súperkami Young Angels v A-skupine ešte bude švédsky A3 Basket, kazašská Astana Tigers, ruský SFEDU Rostov na Done a bieloruská Olympia Grodno. Ďalší turnaj sa uskutoční 1. – 2. decembra v Rostove na Done, na začiatku januára (5. – 6. januára) budú hostiteľom Košice.

 

Program Young Angels Košice na úvodnom turnaji EWBL v lotyšskom Daugavpilse (3. – 5. októbra):

streda 3. októbra o 18.15 h: Young Angels Košice – SBŠ Ostrava (ČR)

štvrtok 4. októbra o 15.00 h: PINKK Pécs 424 (Maď.) – Young Angels Košice

piatok 5. októbra o 12.00 h: Young Angels Košice – Cmoki-Minsk (Biel.)

Autor: Peter Zagiba

Foto: Laco Ďuračka