Už túto sobotu (18. 7.) sa o 16. hodine v obci Sokoľ pri Košiciach uskutoční charitatívny futbalový zápas športových osobností, dražba dresov a autogramiáda pre dvojročného Tea Winnického.

Teo je chlapček, ktorý sa narodil s vadou nožičiek a na operačný zákrok, vďaka ktorému by mohol chodiť, potrebujú jeho rodičia vyzbierať do konca augusta ešte 60-tisíc eur z celkovej sumy 365-tisíc eur. 

Známi športovci

Ako informoval organizátor podujatia, ktorým je občianske združenie Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS), na charitatívnom futbalovom zápese sa popri viacerých známych futbalistoch a bývalých reprezentantoch Slovenska predstavia aj špičkoví slovenskí športovci, ktorých poznajú fanúšikovia z basketbalových, hádzanárskych a volejbalových paluboviek či z vodnopólových bazénov.

„Vyzývateľom futbalového výberu LOSS budú hráči domáceho tímu TJ Sokoľ, účastníka 5. ligy. V tíme LOSS sa predstavia aj bývalí futbaloví reprezentanti Slovenska Róbert Semeník, Jozef Kožlej, Marián Kelemen, Tomáš Medveď, najlepší hádzanári Slovenska v ostatných dvoch rokoch Marián Žernovič a Ľubomír Ďuriš, ďalej Tomáš Hoferica a Lukáš Seman, v ktorých kariérnej vizitke svieti triumf v ankete o najlepšieho vodného pólistu Slovenska,“ prezradil organizátor podujatia.

Veľkým osviežením budú aj futbalové výkony najlepšej basketbalistky Slovenska Barbory Bálintovej a najlepšej volejbalistky našej krajiny Márie Kostelanskej. Športové hviezdy na ihrisku podporia aj predseda LOSS Róbert Jano mladší, dlhoročná stálica medzi športovými manažérmi Daniel Jendrichovský, futbalista Róbert Cicman či hádzanár Michal Martin Konečný.

Chuť pomáhať

„Už dlhšie sme sa v Lige na ochranu slovenských športovcov zamýšľali nad projektom, vďaka ktorému by sme mohli niekomu pomôcť. Medzi našimi členmi je množstvo známych športových osobností, chceli sme využiť ich mená a vplyv na širokú športovú verejnosť pri podpore charitatívnej myšlienky. Podarilo sa nám dostať známych športovcov na jedno miesto, kde spolu pobavíme obecenstvo počas exhibičného futbalového zápasu a zároveň podporíme malého chlapčeka Tea pri jeho túžbe mať plnohodnotný život,“ uviedol hlavný organizátor Róbert Jano mladší, predseda Ligy na ochranu slovenských športovcov.

Na jeho slová nadviazala najlepšia basketbalistka Slovenska za rok 2018 a 2019 a opora našej basketbalovej reprezentácie Barbora Bálintová, ktorá stála pri vzniku občianskeho združenia Liga na ochranu slovenských športovcov a je jeho tajomníčkou.

„Ked u nás v LOSS vznikala myšlienka charitatívneho zápasu na pomoc Teovi, ani na chvíľu som neváhala a išla som do toho. Ľudia by si mali pomáhať a som rada, že my športovci sa vieme takýmto spôsobom spojiť pre dobrú vec. Verím, že aj týmto charitatívnym futbalovým zápasom pomôžeme malému Teovi a jeho rodičom, aby mohol absolvovať náročnú operáciu i liečbu a splnil si sen, že raz bude chodiť,“ povedala 25-ročná Barbora Bálintová, opora euroligového tímu z poľskej Gdyne a bývalá hráčka Good Angels Košice.

Nádej pre veľkého bojovníka

Výťažok z celej akcie poputuje na pomoc Teovi Winnickému, ktorý sa narodil s vadou nožičiek, keďže nemá vyvinuté píšťalové kosti. „Páni doktori odporučili mojim rodičom, aby mi nožičky amputovali, ale ja chcem chodiť. Chcem si nájsť super kamarátov a chodiť s nimi na futbal. Maminka s tatinom preto pátrali a pátrali, až našli v USA úžasného pána doktora, ktorý nám dal nádej, že sa to dá spraviť. Veľmi sa z toho teším. Potrebujeme vyzbierať 365-tisíc eur. Všetci traja veríme, že sa nájde veľa dobrých a úžasných ľudí, ktorí nám pomôžu,” vravia v mene 2-ročného bojovníka Tea jeho rodičia.

Zdroj: kosicednes.sk