Po včerajšej prehre so silným domácim tímom neuspeli naši reprezentanti v kategórii U20 na Ukrajine ani proti Gruzínsku. O všetkom rozhodla už prvá štvrtina, ktorú Slováci prehrali o štrnásť bodov, čo bol napokon aj celkový rozdiel skóre.

Gruzínsko U20 – Slovensko U20 85:71 (28:14, 45:32, 63:49)
Slovensko: Páleník 12, Majerčák a Siládi 11, Danielič 8, Orihel a Mokráň 7, Bátovský 5, Kubala 4, Turza, Kotorík a Kincel 2, Matych

TH: 20/33 – 9/13, trojky: 5 – 8, fauly: 20 – 27, štvrtiny: 28:14, 17:18, 18:17, 22:22.

Ivan Kurilla, tréner: Dnes sme odohrali dva rozdielne polčasy. V prvom nás Gruzínci preskákali, čo bola pre obranu veľmi nepríjemná situácia. Nemôžeme zostať v obrane minútu či minútu a pol, lebo nám to berie množstvo energie potrebnej v útoku. Vieme, že nám pod košom chýbajú dvaja ústrední hráči Zelizňák s Pavelkom, ktorí sa k nám čoskoro pripoja. Tí, ktorí sú vo výbere teraz, túto pozíciu nestačia vykryť, čo je náš najväčší problém. Pozitívom bol druhý polčas, v ktorom sme takmer obrátili skóre. Turnaj nám odhaľuje veľa vecí, čo si ceníme.