Posledný stop SBA 3×3 Tour 2022, ktorý sa konal v Trenčíne v spolupráci s miestnym basketbalovým klubom TJ Štadión Trenčín poznačili vrtochy počasia. Lokálny organizátor Tomáš Vavro však zabezpečil dôstojné priestory v mestskej športovej hale za čo mu ďakujeme. Aj napriek nepriaznivému počasiu tak mali hráči komfort a mohli sa sústrediť na výkony v rámci posledného kvalifikačného kola pred veľkým finále.

V rámci turnaja sme otvorili dve kategórie a to ELITE a U18 chlapcov. Pred veľkým turnajom stihli na vonkajších kurtoch rozohrať svoje zápasy aj družstvá v kategóriách U12 a U15.

Do turnaja bolo celkovo prihlásených 27 tímov. Zastúpenie mali aj zahraničné tímy v podobe Partizanu Belehrad a Podgorice Kodio. Diváci mali možnosť vidieť 49 zápasov a v akcii bolo 102 hráčov. Trenčín ďakujeme.

Záverečné poradie: ELITE

  1. Miesto: Podgorica Kodio
  2. Miesto: Prague 3×3
  3. Miesto: Partizan Belgrade

Záverečné poradie: U18 ch

  1. Miesto: 3×3 Trenčín
  2. Miesto: Saints
  3. Miesto: The Goats

Výsledkový servis: SBA 3×3 Tour 2022 – Trenčín (fiba3x3.com)

Foto: (6) Facebook

Veľké finále už túto sobotu v Bratislave

Sobota, 13. augusta bude patriť vyvrcholeniu tejto sezóny SBA 3×3 Tour. Na tradičnom mieste, námestí pred bratislavskou Eurovea privítame to najlepšie z domácej a zahraničnej scény 3×3. Vzhľadom na väčší počet tímov, ktoré atakujú číslo 40, sme sa rozhodli pre 3 kurty. Program štartuje od 10:00. Novinkou bude výroba prenosu pre RTVS Šport, teda okrem našich sociálnych sietí budú mať diváci možnosť vidieť, aj keď zo záznamu, ale semifinálové a finálové duely na obrazovkách štátnej televízie. Veľkým lákadlom budú čerstvý majstri sveta z tímu UB, ako aj nedávny víťazi challengera v Montreale profesionálny rakúsky tím Vienna. Sledujte naše sociálne siete a dozviete sa čoskoro viac. Tešíme sa na Vás v sobotu.