Slovenský reprezentant Peter Sedmák odchádza po dvoch rokoch z najvyššej súťaže. V novom ročníku bude pôsobiť v Čechách, kde sa dohodol na zmluve s nováčikom Kooperativa NBL Královští Sokoli Hradec Králové.

Nováčik v českej najvyššej súťaži pôvodne plánoval zaplniť súpisku prevažne domácimi basketbalistami, ale situácia sa vyvinula tak, že sa museli rozhliadať o posilách zo zahraničia. Klub sa zameral na reprezentantov, v krátkom čase získal okrem Marka Rikala aj Petra Sedmáka.

Skúsený pivot obsadil v minuloročnej ankete o Basketbalistu roka tretiu pozíciu. Svoju kariéru začal vo Svite a potom už pokračoval v českej extralige, kedy postupne vystriedal dresy Nového Jičína, Brna, USK (najlepší strelec extraligy) a Děčína. Z Děčína sa vrátil na Slovensko a zahral si aj v Bulharsku, Spojených arabských emirátoch a krátko aj v Srbsku. V predchádzajúcej sezóne v drese Košíc si pripisoval v priemere 13,6 bodu a 4,3 doskoku za priemerne odohraných 25 minút.

Peter Sedmák je už tradičná opora slovenskej reprezentácie, v tohtoročných štyroch zápasoch mal veľmi podobné štatistiky ako v klube – doručoval priemerne 14 bodov a 3,8 doskoku za odohraných 24,5 minúty. Pre Hradec Králové ide o cennú posilu aj do kabíny z pohľadu skúseností a veku. Slovenská dvojica Dušan Pandula a Peter Sedmák by mala byť vzormi na ihrisku i mimo neho pre mladých hráčov, ktorí sa chcú učiť a zlepšovať (Rikalo, Kolář, Mráz, Štěpán) a vhodne dopĺňajú skupinu hráčov v najlepšom veku (Ondra Peterka, Jiříček, Andres, Mahler ).

Sedmák bude odovzdávať svoje skúsenosti v rámci tréningového procesu aj mládeži.

Autor: Michal Duchovič, zdroj: bkhk.cz

Foto: Lukáš Droppan