Sezóna 3×3 basketbalu 2022 sa pomaly ale isto blíži. Okrem vrcholiacich príprav našej SBA 3×3 Tour, FIBA  postupne odhaľuje pre nás dôležité termíny. Už dávnejšie bol zverejnený dátum FIBA 3×3 Euro Cup, ktorý sa bude konať v dňoch 9. – 11. septembra v susednom Rakúsku a to konkrétne v meste Graz, kde sa uskutočnila historicky prvá olympijská kvalifikácia.

Vzhľadom na fakt, že oba naše seniorské výbery nepostúpili priamo na záverečný turnaj, musia zabojovať v jednom z kvalifikačných turnajov. Reprezentácia mužov a žien sa predstaví v dňoch 9. – 10. júna na kvalifikácii v izraelskom meste Jerusalem, kde zabojuje o dve miestenky.

Ďalším známym dátumom, ktorý sa priamo týka našich reprezentácií je 5. – 10. október. Tento dátum sa zapíše do histórie slovenského 3×3 basketbalu veľkými písmenami. Pôjde totiž o prvú účasť mužskej reprezentácie na záverečnom turnaji Majstrovstiev sveta. Konkrétne ide o FIBA 3×3 U23 Wrold Cup 2022.

Netrpezlivo čakáme na zverejnenie dátumov a miest podujatí svetovej ženskej série FIBA 3×3 Women’s Series, ktorej súčasťou bude aj náš ženský výber a taktiež na termíny FIBA 3×3 U23 Nations league, kde máme prihlásený, ako mužský, tak aj ženský výber.

Tím 3×3 Slovakia basketball intenzívne pracuje na finalizácii dátumov našej tour, ktorá bude mať 8 kvalifikačných  kôl a veľké finále. Našim cieľom je, aby tak ako v minulom roku, víťaz postupoval na jedno z podujatí World Tour 2022 a teda celá séria by mala status QUEST.

Sledujte nás tu na našom webe, na webe 3x3slovakbasket.sk a na sociálnych sieťach @slovakbasket, @3x3slovakbasket

Tešime sa na Vás v sezóne 2022!