Prvý zápas v bojoch o deviate až šestnáste miesto na Svetovej letnej univerziáde naše reprezentantky vyhrali, v nedeľu podvečer v talianskom Neapole zdolali Kanaďanky 54:53. Už v pondelok hrajú Slovenky ďalší duel, v bitke o 9. – 12. miesto vyzvú maďarské družstvo.

Slovensko – Kanada 54:53 (10:13, 29:25, 42:32)
Zostava a body SR: Kováčiková 14, Tarkovičová 13, Drobná 8, Moravčíková 7, Horvátová 5, Hašková 3, Dulová 2, Filičková 2, Balážová, Ošťádalová, Kozáková

trojky: 7/21 – 5/26, trestné hody: 11/23 – 6/10, fauly: 18 – 19, štvrtiny: 10:13, 19:12, 13:7, 12:21.

Pavol Horička, tréner: Na zápas sme sa dobre pripravili tak po taktickej, ako aj po mentálnej stránke. Bol to veľmi ťažký a tvrdo vybojovaný duel. Rovnako ako v zápase s Mexikom rozhodla naša výborná obrana. Dievčatá do toho dali všetko, celý zápas sme viedli a hoci nás súper v závere dotiahol a takmer aj otočil, vďaka bojovnosti všetkých dievčat sme to udržali.

Dominika Drobná: Od prvej minúty sme sa prezentovali bojovným výkonom a celý zápas sme viedli. V závere sme trochu poľavili v obrane a Kanaďanky sa na nás dotiahli, čiže sme museli ešte viac zabojovať. Stálo pri nás aj trochu šťastia, ubránili sme posledné útoky a tesne sme vyhrali. Je to super, porazili sme veľkú krajinu.

Alica Moravčíková, kapitánka: Vyhrali sme vďaka bojovnej obrane a stráženiu si obranného doskoku, plus úspešným útočným doskokom. Súpera sme preskákali. Na konci tam boli aj chyby a zbytočné straty, ale dokázali sme zvíťaziť a veľmi sa tešíme!