Začiatkom mesiaca november sa spúšťa nový ročník mini-basketbalovej súťaže základných škôl pre deti na prvom stupni, ktorý je podporovaný taktiež organizáciiou FIBA. Po veľmi vydarenom minuloročnom turnaji, na ktorom sa z víťazstva vo finále radovali žiaci ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi, sa deti môžu opäť tešiť na veľké množstvo nielen športových aktivít. Formát súťaže bude opäť pozostávať z kombinácie zápasov a jednotlivých súťaží zručností.

Minuloročné finále hostila ŠH Koniareň, domáca aréna 2-násobného víťaza prestížnej ženskej euroligy MBK Ružomberok, a do finálových bojov sa zapojilo osem najlepších družstiev z regionálnych kôl. Tohtoročné finále privíta 24. apríla moderná Poprad aréna. V ročníku 2016 sa do súťaže zapojilo viac než 400 detí a cieľom tohto projektu je toto číslo neustále navyšovať. Deti  si vďaka tomuto projektu odniesli nielen 200 basketalových lôpt a viac ako 400 tričiek, ale taktiež veľa príjemných športových zážitkov.

Fotogalériu z minuloročného finále nájdete na:

https://www.facebook.com/pg/minibasketshow/photos/?tab=album&album_id=1196569807105634

 

Program Minibasketshow 2017:

Mesto Športová hala Dátum
Piešťany Diplomat aréna 8. – 9. 11.2017
Bratislava Hant aréna 23.11.2017
Spišská Nová Ves Mestská športová hala 6.12.2017
Trnava Mestská športová hala 16.1.2018
Žiar Mestská športová hala 14.3.2018
Lučenec Mestská športová hala * bude upresnený
Finále – Poprad Poprad aréna 24.4.2018

 

Marek Adamčík (riaditeľ Minibasketshow): „ Opäť spúšťame projekt Minibasketshow, ktorý je určený pre deti na prvom stupni základných škôl. Hlavným cieľom tohto projektu je najmä rozšírenie členskej základne basketbalistov a taktiež otvoriť deťom dvere športových hál v daných mestách. Obrovským benefitom, ktorý tento projekt klubom prináša je možnosť spojiť basketbalový klub pôsobiaci v danom regióne so školami. Toto spojenie následne vytvára skvelý predpoklad pre ľahšiu spoluprácu. Našim cieľom je taktiež nájsť ľudí (učiteľov a trénerov), ktorí sú ochotní pracovať s mladými hráčmi. Na základe minulých ročníkov sa podarilo otvoriť mnohé prípravky a predprípravky v jednotlivých kluboch. Pre deti sú pripravené zaujímavé ceny. Okrem tričiek a lôpt, ktoré sú pripravené pre deti, môžu školy získať štartovací balíček pre prípravky. Súčasťou projektu Minibasketshow bude nielen športová časť, ale snažíme sa u detí podporovať taktiež kreativitu. Veľmi radi by sme do súťaženia zapojili čo najširší okruh detí taktiež formou rôznych prezentácií basketbalu.“

 

Finále SBA Minibasketshow 2016