O druhú semifinálovú miestenku v rámci Final Six turnaja Slovenského pohára zabojuje v piatok 19. januára o 19.00 h ŠBK Šamorín proti BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Zo štvrťfinálového programu je to jasne najvyrovnanejší duel. Pri pohľade na extraligovú tabuľku totiž delí tieto dva tímy len jedno víťazstvo. Základnú časť skončili lepšie Bystričanky, päť výhier ich dostalo na piatu pozíciu. Šamorín zaznamenal dvojbodový zásah v štyroch stretnutiach, čo ich zaradilo na šieste miesto v tabuľke. Hráčkam ŠKP vygradovala forma v správnom čase, z predchádzajúcich troch ligových stretnutí získali triumf nad Nitrou (74:54) a Slovanom (62:38). „Podľa mňa to bude jeden z vyrovnanejších súbojov. My môžeme potvrdiť stúpajúcu formu, ktorú máme. Dúfam, že budeme úspešní. Je to aj previerka pred nadstavbou, ktorá nás čaká. My veľké ambície nemáme, keďže vieme, ako sú rozdané karty a ktoré družstvá sú dominantné. V prvom zápase sa pokúsime prekvapiť Šamorín. Pre mňa je podstatný viac ako výsledok hlavne herný prejav,“ prezradil pred zápasom tréner Banskej Bystrice Miloslav Michálik.

S dobrými výsledkami prichádzajú aj hráčky z juhu Slovenska, do nového kalendárneho roka vstúpili víťazstvami nad Slovanom (60:53) a Popradom (67:65). Odhodlanie tak Šamorínčankám nechýba. „Chceli by sme postúpiť. Ak to pôjde všetko podľa plánu, tak to bude tesný zápas. Banská Bystrica je dobrá, hrá rýchlo a má dobrú streľbu. Dúfam, že sa nám podarí zvíťaziť,“ uviedol tréner Albert Diósi.

O vyrovnanosti týchto dvoch družstiev nehovorí len tabuľkové postavenie a zápasová bilancia, ale aj výsledky zo vzájomného merania síl. Kým v úvode nového ročníka zvíťazili na palubovke Banskej Bystrice hráčky Šamorína 62:59, tak rovnaký scenár sa zopakoval v ďalšom zápase. Bystričanky uspeli u svojho súpera po výsledku 61:55.

Súboj medzi ŠBK Šamorín a BK ŠKP 08 Banská Bystrica je na programe v piatok 19. januára o 19.00 h. Rozhodcovskú taktovku nad stretnutím má trojica Lucia Gálová, Tomáš Turček a Martin Hudec.

Autor: Michal Duchovič

Foto: sbksamorin.sk