Nestáva sa, aby slovenskí basketbalisti hrávali prípravné zápasy pred nabitým hľadiskom. Pravda, v talianskej Vicenze sa v utorok stretol slovenský šampión Inter Bratislava s úradujúcim majstrom Talianska, klubom Umana Reyer Benátky, takže neprekvapuje, že tamojší Palasport sa otriasal v základoch.

Fanúšikovia vo Vicenze si prišli na svoje vďaka obetavosti nadšencov, ktorí chceli benátsky klub opäť aspoň na chvíľu vrátiť do tohto malebného mestečka. Benátčania tam totiž hrávali v sedemdesiatych rokoch, keď nemali k dispozícii adekvátny stánok priamo v Serenissime.

Duel sa hral vo výbornej atmosfére pred žičlivým publikom. Len škoda, že žlto-čierni sa prílišnou opatrnosťou v úvode a následne vlastnými chybami pripravili o možnosť zabojovať o lepší výsledok. V obrane opakovane zle rotovali, čo esá Benátčanov ako Chorvát Perič, či Grék Bramos nekompromisne trestali. Keď sa k tomu v ofenzíve pridalo pár zbytočných strát, ktoré súper nekompromisne trestal, nemožno sa čudovať, že interisti odchádzali na prestávku s 26-bodovým mankom. Aj tréner Vidin skonštatoval, že veľmi chýba zranený Barač, ktorý by sa tvrdosťou a intenzitou vyrovnal aj Talianom.

Po zmene strán  Bratislavčania príkladne bojovali, lenže nedostali sa už bližšie ako na 20 bodov (49:69). Benátčania skúsene kontrolovali vývoj až do konca. Pre Inter to bola nesmierne cenná skúsenosť, no azda mal na viac než na prehru o 32 bodov.

 

UMANA REYER VENEZIA – BK INTER BRATISLAVA 101:69 (26:16, 29:13, 29:23, 17:17)

UMANA REYER VENEZIA: Peric 22, Johnson 14, Orelik 14, Watt 14, De Nicolao 12, Hayner 10, Bolpin 8, Kumpys 4, Biligha 3

BK INTER BRATISLAVA: Matovič 16, Vlahovič 16, Rančík 14, Mrviš 11, Bulatovič 2 (Grznár 7, Baťka 3, Bulatovič 2, Ondruš 0, Páleník 0, Nuhanovič 0)

DIVÁCI: 1400

 

Oliver VIDIN (tréner Interu): „Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý nám ukázal, kde a v čom sme vzdialení od Európy a na druhej strane aj to, čo robíme dobre. V zápase boli úseky, keď sme hrali vyrovnanú partiu, chvíľkami možno aj lepšie ako súper. Ale mali sme aj hluché úseky, keď nám nedovolili, aby sme držali úroveň a tempo hry.“

 

Zdroj: bkinter.sk / AS