V bojoch o deviate až dvanáste miesto prehrali slovenské reprezentantky na Svetovej letnej univerziáde v talianskom Neapole s Maďarskom 50:70. Na družstvo Pavla Horičku čaká ešte posledný zápas o konečnú jedenástu priečku proti hráčkam Rumunska.

Maďarsko – Slovensko 70:50 (12:14, 30:17, 54:30)
Zostava a body SR:
Filičková 10, Hašková 8, Dulová 6, Balážová a Ošťádalová 5, Kováčiková 4, Horvátová, Tarkovičová, Drobná a Kozáková 3

trojky: 8/19 – 6/22, trestné hody: 8/12 – 4/5, fauly: 15 – 13, štvrtiny: 12:14, 18:3, 24:13, 16:20

Pavol Horička, tréner: Mali sme dobrý začiatok. V úvodných piatich minútach sme sa ujali vedenia, ale hra sa postupne vyrovnala. V závere druhej štvrtiny sme mali veľký výpadok, súperovi sme dovolili doskočiť veľa lôpt pod našim košom a hra sa rýchlo otočila. Už sme sa nevedeli dostať do zápasu. Súper bol jednoznačne kvalitnejší, my sme hrali veľmi ťažkopádne, nevedeli sme sa dostať k streľbe a výsledok je spravodlivý. Čaká na nás ešte jeden zápas a s turnajom sa chceme rozlúčiť víťazstvom.

Michaela Balážová: Zápas sme začali dobre a do polovice druhej štvrtiny sme so súperkami držali krok. Potom sme však začali robiť chyby na doskoku a zbytočne sme strácali lopty, čo nás stálo víťazstvo.