Sobota, 13. august, patrila finále SBA 3×3 Tour 2022. Už tradičným miestom sa stalo námestie pri Eurovea. Diváci mali možnosť zhliadnuť na 3 kurtoch celkovo 58 zápasov v troch kategóriách. Do turnaja sa zapojilo 34 tímov celkovo z 9 krajín.

V Bratislave sa v kategórii ELITE zišla absolútna svetová špiška na čele s momentálnou svetovou jednotkou tímom UB. Slovensko malo zastúpenie so všetkými tímami užšej špičky. Videli sme v akcii 2 tímy Meferes, Energy team, legendárneho Jara Ciha so svojim Letným Vánkom, nový tím, ktorý sa etbaloval na Slovensku AOS  a mnoho ďalších, ktorí s nami precestovali krížom krážom celé Slovensko. Zastúpenie tu tiež mala česká reprezentácia. V ženskej kategórii sme videli v akcii 2 reprezentačné tímy Rakúska, 3 Ukrajiny, 2 Česka, nechýbali ani slovenské výbery, ktoré sa taktiež zúčastňovali jednotlivých zástavok.

V kategórii do 18 rokov sa stretli najlepšie výbery doplnené o českú reprezentáciu do 18 rokov, ktorá priniesla dávku kvality aj do tejto kategórie.

Veľka vďaka patrí všetkým hráčom, ktorí neváhavli a prešli s nami jednotlivé kvalifikačné kolá. Ďakujeme lokálnym partnerom z Košíc, Lučenca, Žiaru nad Hronom, Serede, Handlovej, Trenčína, Komárna a Bratislavy, vďaka ktorým je tour uznávaná a rešpektovaná.

Nastavenú latku podliezať nemienime, práve naopak radi by sme aplikovali štandardy, ako boli napríklad pri organizácii Nations league alebo finále do ďalších zástavok v jednotlivých mestách.

Gratulujeme tímu Partizan Belôehrad k postupu na World Tour do holandského Utrechtu.

Výsledkový servis: SBA 3×3 Tour 2022 – Eurovea, Bratislava – FINAL (fiba3x3.com)

fotogaléria: (7) Facebook

TA3: V Bratislave sa konal basketbalový turnaj. Prišiel aj najlepší tím sveta – TA3

Záverečné poradie: ELITE

  1. miesto PARTIZAN BELEHRAD
  2. miesto UB
  3.  MEFERES SVK

Záverečné poradie: Ženy:

  1. miesto RAKÚSKO
  2. miesto CZE
  3. miesto UKRAINA U18

Záverečné poradie: U18 chlapci

  1. miesto SAINTS
  2. miesto CZE U17
  3. miesto 3X3 TRENčÍN