V dohrávke 4. kola Nadstavbovej skupiny o 5.-8. miesto Niké Extraligy žien víťazstvo Popradu.

Niké Extraliga žien – Nadstavba o 5.-8.miesto – 4. kolo – dohrávka:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 54:62 (19:18, 15:20, 9:13, 12:13)

BK ŠK UMB Banská Bystrica: Števulová 7, Vyšná 6, Piperková 5, Moravčíková 5, Paulechová 5 (Lukačiková 10, Háberová 9, Kovalenko 5, Mrváňová 2, Dobrotová, Chovancová, Žilinská)

BAM Poprad: Sojáková 17,Vyšňová 10, Grigerová 7, Kmetoniová 7, Rodáková 6 (Barboričová 12, Barillová 3, Michlíková Na., Michlíková Ni.,)

TH: 15/10 – 9/7, Fauly: 17 – 14, Trojky: 4 – 5, Rozhodovali: Doušek, Obertová, Donovalová

Povedali po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Zápas bol od začiatku až do konca vyrovnaný, len drobné výpadky a chyby v hre oboch družstiev naklonili misku váh pre nášho súpera. Žiaľ, úvod druhého polčasu, kde sme síce  začali lepšie my a otočili sme 3- bodové polčasové manko, sa už niesol v našom 6 min. výpadku, ktorý sme už do konca zápasu nedokázali otočiť do víťazného konca. Napriek konečnej prehre musím dievčatá pochváliť, nevzdali sme sa a bojovali o každý bodík  do samého konca a len 8-bodová prehra (predchádzajúce zápasy 2x + 20b pre súpera) nás posúva v presvedčení, že ak  zaberieme celých 40 min všetkých 12 hráčok, môžeme byť  v najbližších stretnutiach až po play-off vyrovnanejšími súpermi našej štvorky.“

Adriana Moravčíková, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: Do zápasu sme išli s tým, že sa ideme pobiť o dobrý výsledok. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, vedeli sme si vypracovať pozície v útoku a padli nám aj ťažšie strely. V druhej štvrtine nám super odskočil šnúrou 11:0, ktorú sme museli doťahovať, čo nás stalo veľa síl. Druhý polčas bol taktiež veľmi vyrovnaný, súperovi sme nechali otvorené pozície na strely,ktoré využívali. Tiež sme im dávali cely zápas druhé šance v podobe ich útočných doskokov. Výpadok koncentrácie u nás spôsobil zbytočné straty a super si vybudoval náskok, ktorý bol rozhodujúci pre tento zápas. S Popradom sa stretneme ešte v druhom kole play-off, kde dúfam,že sa nám podarí nad týmto súperom zvíťaziť.“