Bratislava bola 23. novembra dejiskom ďalšieho kola projektu SBA Minibasketshow 2017/2018. V Inter hale na Pasienkoch, domovskom stánku extraligového majstra Slovenska klubu BK Inter Bratislava, mali detičky – prevažne nebaskeťáci možnosť zažiť atmosféru legendárnej športovej haly.

Do podujatia sa zapojilo 6 školských teamov z Bratislavy a okolia pod trénerskou taktovkou svojich učiteľov za podpory trénerov z jednotlivých klubov, čo je vlastne cieľom celého projektu. Rozšírenie členskej základne, zapojenie detí, nebasketbalistov, atraktívnou formou im predstaviť basketbal, a v neposlednom rade získať na svoju stranu učiteľa, a vedenie školy.

Atmosféra bola skvelá, na dvoch upravených ihriskách sa odohrávali súboje detí, ročníkov 2008 a mladších. Najmä súťaže, v ktorých ide o individuálne schopnosti detí a kolektívnu spoluprácu, dokázali atmosféru v hale ešte zintenzívniť.

Dramatické súboje sa odohrávali najskôr v dvoch skupinách a dramatický náboj sa neskôr pre niesol aj do finálových súbojov.

Celkovým víťazom sa stala bratislavská ZŠ Lachova, ktorá v dramatickom finále porazila ZŠ Tajovského Senec. V súboji o tretie miesto sa stretli ZŠ Dubová a ZŠ Turnianska. Po zaujímavom priebehu si tretie miesto vybojovala ZŠ Dubová.

Zo západného Slovenska sa sťahujeme takmer na východ. Mikulášska Minibasketshow sa predstaví v Spiškej Novej Vsi.

Marek Adamčík (spoluautor projektu): „ Opäť sme sa presvedčili, že chuť detí športovať je, že majú v sebe náboj, energiu a basketbal pre nich až tak náročný nie je. Mňa osobne veľmi teší, že cieľ projektu, ktorým je otvoriť veľké športoviská najmä detičkám – nebaskeťákom začínajú chápať aj samotný účastníci. Ďakujeme Bratislava, už teraz sa tešíme do Spišskej.“

Program SBA Minibasketshow 2017/2018:

23.11. Bratislava

6.12. Spišská Nová Ves

16.1 Trnava

14.3 Žiar nad Hronom

Poprad a Lučenec ešte nepoznajú dátum svojho regionálneho kola

FINÁLE 24.4. Poprad