25.09.2021

Young Angels U19 Košice – CBK Košice 68:43 (43:22)

Od prvej minúty mladé anjelky plnili taktické pokyny, eliminovali Kašperanovú a hrali rýchlo dopredu. Už v priebehu prvého polčasu zasiahlo do zápasu všetkých 12 domácich hráčok a prispeli k rozhodujúcemu náskoku, keď do šatní odchádzali domáce s vedením 43:21. Súper po polčase zlepšil návrat do obrany, YAKE U19 sa začali trošku trápiť pri streľbe, no v obrane hrali stále výborne. Iba zbytočnými faulami, umožnili CBK hádzať až 23 trestných hodov, umožnili hosťom v závere znížiť. Výborne hralo duo Dulovičová – Szmereková, ktoré vytvorili množstvo výborných pozícii pre seba a pre ostatné. Pod košom dominovala Kristlová, jej práca v obrane a na doskoku bola kľúčová pre zakladanie protiútokov.

Young Angels U23 Košice – TYDAM UPJŠ Košice 57:41 (31:22)

Víťazstvo YAKE U23 nad Tydamom sa nerodilo ľahko. Po slabom výkone, keď mladé Košičanky posilnené o štyri extraligistky nedokázali podľa predpokladov dominovať, trápili Tydamáčky favorita počas celého zápasu, keď sme prvú aj poslednú štvrtinu. Napriek výškovej prevahe anjelky trápil problém s obranným doskokom. Zápas sa rozhodol v 2. a 3. štvrtine, ktoré vyhrali domáce 16:6 a 18:6.

BKM Junior UKF Nitra – ŠKBD Spišská N.Ves U23 80:37 (39:25)

Zápasy mali jednoznačný priebeh, Nitra hrala rýchlo dopredu, trápilia sa však na obrannom a útočnom doskoku. Bodovali všetky hráčky, ktoré dostali zhruba rovnaký priestor. Pod košom dominovala Svoradová, na ktorej podkošové parametre nemali Spišiačky odpoveď.

MBK Ružomberok U23 – MBK Stará Turá U19 36:71 13:31)

Stará Turá pod vedením trénera D. Luptáka nastúpila v Ružomberku aj s hráčkami Piešťanských Čajok Kraislovou a Gavlákovou. Ďalšia vekom juniorka T. Vandlíková ešte rehabilituje po zranení. Turanky v Ružomberku nenechali nič na náhodu a dominovali počas celého prvého polčasu, keď dovolil súperkám len 13 bodov. V druhom polčase však nezachytili nástup súpera a ten znížil náskok. V záverečnej štvrtine sa však vrátili k dominancii, dovolili Ružomberčankám len 4 body a odniesli si presvedčivé víťazstvo.

BK ŠKP 08 B.Bystrica U19 – Dubček Bratislava 70:56 (35:28)

Trio hráčok s extraligovými skúsenosťami Janštová, Neuschlová a Kollárová priviedlo juniorku Bystrice k cennej výhre nad ženami bratislavského Dubčeka. Domáce viedli v priebehu celého zápasu a nadviazali na úspešné pôsobenie v tejto súťaži.

BK ZŠ Zvolen – ŽBK Rožňava 62:31 (34:14)

Veteránky Laura van Dalen a Zuzana Babaríková priviedli obnovené družstvo žien Zvolena k jasnému víťazstvu. Spolu zaznamenali 26 bodov a získali 13 lôpt. Rožňava pôsobila snaživo, no množstvo strát a slabá streľba ich veľmi limitovala.

BK Lokomotíva Sereď U23 – BK AŠK Slávia Trnava U19 84:46 (50:22)

Hviezdou prvého víkendu je určite Hanka Jakubčeková, ktorá k impozantnému double-double 23 bodov + 20 doskokov pridala ešte 3 bloky a herná produktivita 41,4 je sezónnym rekordom súťaže. Sereď dokonale využila výškovú prevahu a od prvej minúty dominovala.

Polčasových 50:22 bolo rozhodujúcich, potom sa zápas už iba dohrával. V trnavskom drese za zmienku stojí iba výkon 14-ročnej Remenárovej

26.09.2021

Young Angels U19 Košice – TYDAM UPJŠ Košice 90:41 (54:21)

Nedeľnajší zápas YAKE U19 sa niesol v podobnom duchu ako sobotňajšie derby s CBK. Od prvej minúty nútili juniorky súpera agresívnou obranou k stratám. Dulovičová zabávala spoluhráčky aj divákov a náskok utešene narastal. Poľavenie prišlo až v 27.minúte za stavu 75:27. Výborný zápas odohrala Kara Holomániová, ktorá premenila 8 z 9-tich pokusov z hry.

Young Angels U23 Košice – CBK Košice 63:69 (27:32)

Derby zápas s CBK Košice bol maximálne vyrovnaný, 3 min. do konca viedli domáce 63:61, ale koncovku zápasu maximálne nezvládli (vynechané TH a „tutovky“ spod koša) a prehrali záver 0:8. Počas celého zápasu nedokázali ubrániť najlepšiu hráčku zápasu – Kašperanovú, ktorej 27 bodov bolo rozhodujúcich, a dá sa povedať že anjelky porazila sama.

BKM Junior UKF Nitra – ŽBK Rožňava 89:33 (54:17)

Domáce kontrolovali aj nedeľňajší zápas napriek množstvu strát. Domáci tréner Horička to pripisuje našej snahe riešiť situácie rýchlo, ale žiaľ často aj zbrklo. Ukazuje sa, že Nitra bude patriť po navráte Sailerovej a Féherovej k favoritom na postup do Niké Extraligy.

BK ŠKP 08 B.Bystrica U19 – MBK Stará Turá U19 52:53 (23:33)

Na palubovke B. Bystrice vstúpili hráčky Starej Turej do zápasu odvážne a prekvapili súpera. Rýchlo sa dostali do vedenia, ktoré do polčasu narástlo na 10 bodov napriek značnej výškovej prevahe súpera. V dobrom výkone pokračovali aj v tretej štvrtine a zdalo sa že zápas bez problémov dotiahnú. Bystričanky to nevzdali a keďže Turanky zaznamenali v štvrtej štvrtine len 3 body, domáce zápas skoro otočili.

BK ZŠ Zvolen – ŠKBD Spišská N.Ves U23 45:48 (29:30)

Prekvapením kola je výhra mladučkého družstva SNV na pôde podstatne skúsenejšieho Zvolena. Barbora Cvoligová pokračuje vo svojom výkonostnom raste a jej 18 bodov a 8 doskokov bolo pre víťazstvo kľúčových. Zvolen sa trápil a sobotňajšej výhre pôsobil unavene a zakríknuto. Výkon Babaríkovej 14 bodov + 9 doskokov tentoraz nestačil.

MBK Ružomberok U23 – Dubček Bratislava 51:66 (33:32)

Šestica statočných z Bratislavy uspela v Ružomberku aj napriek polčasovej prehre. Mladé Ružomberčanky doplatili na nezohratosť a 36 stratených lôpt. Dubček ťahali najmä Bachorová a Tvrdá, ktoré zaznamenali spolu 40 bodov. Na strane domácich sa presadili iba Eva Škvareková, ktorá k 18-tim bodom pridala 11 doskokov a 6 získaných lôpt.

Priebežná tabuľka Spoločnej súťaže 1.ligy žien, Mladých žien U23 a Junioriek U19 po 2.kole: