Skvelá správa! Slovenská basketbalová asociácia (SBA) získala skutočne silného partnera ochotného podporovať slovenský basketbal. Stala sa ním stávková spoločnosť Niké.

Niké sa stala titulárnym partnerom najvyššej súťaže basketbalistov a najvyššej súťaže basketbalistiek, partnerom SBA pre ženskú a mužskú reprezentáciu a tiež partnerom Slovenského pohára. Na utorkovej tlačovej konferencii túto spoluprácu detailnejšie predstavil Roman Berger, výkonný riaditeľ Niké a skonštatoval: „Je to o to príjemnejšie, že prežívame neľahké chvíle a náš šport prežíva komplikované obdobie a som preto veľmi rád, že ako Niké môžeme znova vystúpiť a pokúsiť sa pomáhať slovenskému športu. V tejto súvislosti je dôležité povedať, že s basketbalistami sme sa rýchlo a konštruktívne dohodli, že sa pokúsime pomôcť celému basketbalovému hnutiu. To znamená, tak mužskej ako aj ženskej lige a takisto aj mužskej a ženskej reprezentácii. Pôjde o komplexnú spoluprácu a veľmi sa na ňu tešíme.“ 

Niké je známa početnými partnerstvami so športovými organizáciami aj jednotlivcami. Navyše spustila vlastný Fond pre budúcnosť športu. Roman Berger priznal, že myšlienka finančne pomáhať športu, sa stala ešte nástojčivejšou po začiatku pandémie. Niké, ktorá je dnes najväčšou stávkovou spoločnosťou u nás, nedávno nadviazala obdobnú spoluprácu aj s hádzanármi.

Zmeny si okamžite všimnú aj basketbaloví fanúšikovia. Spolupráca s novým titulárnym partnerom sa okamžite odrazí aj v názve oboch najvyšších súťaží – po novom: Niké Slovenská basketbalová liga a Niké Extraliga ženy. Na spomínanej tlačovej konferencii prišlo aj k predstaveniu nového loga Niké SBL i Niké EXŽ. Stávková kancelária je podľa výkonného riaditeľa Bergera odhodlaná výrazne napomôcť aj propagácii športu spod deravých košov: „Myslíme si, že stále sú rezervy, aby ľudia mali k basketbalu bližšie. Je to krásny šport. Mnohí sme teraz prežívali postup našej ženskej reprezentácie na ME. Naozaj je to pekný šport a našim cieľom je spropagovať ho. Chceme prinášať kvalitný obsah, streamy s komentármi, zo všetkých basketbalových zápasov. Chceme, aby si ich ľudia mohli pozrieť a žiť basketbalom.“ Jedným z cieľov pritom bude vrátiť priame prenosy basketbalových súbojov aj na televízne obrazovky.

Niké je už deväť rokov partnerom BC Prievidza. Teraz však bude partnerom celej najvyššej súťaže, čo ocenil aj prítomný riaditeľ SBL Peter Mičuda, ktorý na tlačovej konferencii podotkol: „Dlhodobo vnímame deficit partnerov, či už je to v mužskej alebo ženskej najvyššej súťaži. Nehovoriac o reprezentáciách, ktoré boli doteraz iba na tričku basketbalovej asociácie, respektíve dotácií zo štátu. Myslím, že komplexná spolupráca bude pre obe strany veľmi úspešná.“

O spolupráci aj o ovocí, ktoré isto prinesie, vás budeme podrobnejšie informovať na oficiálnych stránkach SBA www.slovakbasket.sk.