Asistent seniorskej reprezentácie Alberto Blanco Vila pôsobil niekoľko rokov ako medzinárodný skaut v kluboch Unijaca Malaga či Lietuvos Rytas Vilnius. V litovskom veľkoklube pôsobil aj na pozícii asistenta trénera. V minulej sezóne pôsobil v španielskej LEB-Gold v klube Palencia. Teraz sa stal novým ústredným trénerom slovenských mužských mládežníckych reprezentácií.

„Som veľmi šťastný a vďačný za možnosť pracovať s SBA,“ začal rodák zo Španielska. „Naším cieľom bude zvýšiť pripravenosť slovenských trénerov ako aj sledovať čo najviac hráčov, ktorí sú budúcnosťou slovenského basketbalu,“ doplnil.

Sledovanie a monitorovanie mladých basketbalistov začne už tento rok. „Počas tohto leta by sme chceli by vytvoriť zoznam mladých perspektívnych basketbalistov a následne zorganizovať sústredenia, aby sme videli čo najviac z nich.“

„Sústredíme sa na vytvorenie jednotného systému vo všetkých mládežníckych tímoch, takisto ako pomôžeme trénerom zlepšiť ich vedomosti a basketbalové návyky či schopnosti“ priblížil Alberto.

„Som rád, že môj nápad využiť Albertove kvality v prospech mládežníckeho basketbalu v mužskej zložke našiel kladnú odozvu v komisii mužského basketbalu a mládeže a následne aj vo výkonnom výbore SBA. Počas sezóny 2020/21 bude priamo zodpovedný za 3 campy v každej z kategórii U13, U14 a U15, koncepčne pomôže pri reprezentáciách U16, U18 a U20 a dohodli sme sa aj na prednáškovej činnosti pre našich trénerov,“ povedal k angažovaniu španielskeho odborníka prezident SBA Miloš Drgoň.

Foto: Lukáš Droppan