A je po turnaji. Štyri dni intenzívneho zápolenia juniorských družstiev priniesli množstvo zaujímavých zápasov i pozoruhodné individuálne výkony. Domáci interisti sa rozlúčili ďalším dominantným výkonom. Francúzsky súper, ktorý mal v nohách už ranný súboj s Honvédom, im dokázal vzdorovať len v prvej štvrtine. Potom už diktovali tempo žlto-čierni. Tí napokon nezaváhali ani v jednom zo svojich štyroch vystúpení a do pokračovania EYBL, ktorého sa dočkáme až v kalendárnom roku 2022, si tak prenesú nielen bezchybnú bilanciu 4-0, ale aj vysoko pozitívne skóre 366:204. A klub? Ten navyše zožal aj komplimenty za bezchybnú organizáciu podujatia.

BC VIVIDBOOKS PARDUBICE – INTER BRATISLAVA 73:96

(15:21, 18:30, 17:24, 23:21)

Žlto-čierni hneď v prvom stretnutí ukázali, že na turnaji môžu patriť medzi favoritov. Od úvodu sa chopili iniciatívy, už prvý polčas vyhrali vysokým rozdielom 51:33 a keďže aj po zmene strán diktovali tempo, pohodlne dokráčali k presvedčivému víťazstvu.

PARDUBICE – najviac bodov: Dvořák 27, Mrázek 12, Novák 8.

Tréner: D. Bohunicky.

INTER: T. Malovec 20, M. Koller 20, M. Malovec 19, Boros 9, Borodovčák 6 (D. Koller 10, Hudec 6, Minarovjech 4, Randuška 2, Róka 0, Ďurečk 0).

Tréner: O. Meleščenko.

TH: 14/10 – 8/5.

FAULY: 14 – 16.

TROJKY: 22/9 – 30/13.

INTER BRATISLAVA – DEBRECEN ACADEMY 91:38

(22:2, 22:12, 23:13, 24:11)

INTER: Randuška 14, Borodovčák 12, M. Malovec 11, T. Malovec 8, M. Koller 7 (D. Koller 13, Minarovjech 12, Hudec 10, Roka 4, Ďurečko 0).

DEBRECÍN – najviac bodov: Ekenedilichukwu 13, Gadus 7, Czermann 6.

Tréner: T. Kadar.

TH: 10/7 – 11/6.

FAULY: 17 – 15.

TROJKY: 35/12 – 14/4.

POVEDAL PO ZÁPASE

Roman IVAN (tréner Interu): „Bude aj kritika, bude aj pochvala. Myslím, že treba oboje. Ale som rád, že sme nastúpili od začiatku zodpovedne. Robili to, čo tréner Meleščenko povedal, aby boli zodpovední a hrali s rovnakým nasadením ako v stredu proti Pardubiciam. Som rád, že sa uvoľnili aj mladší hráči a hrali ten basket, ktorý vedia. Máme ešte nejaké nedostatky v obrane, verím, že ich odstránime. Dúfam, že z tohto turnaja vyjdeme bez prehry.“

INTER BRATISLAVA – COLLEGE BASKET 102:62

(22:17, 29:13, 29:19, 22:13)

INTER: M. Malovec 29, T. Malovec 19, Boros 12, M. Koller 11, Borodovčák 5 (Randuška 11, D. Koller 8, Minarovjech 4, Hudec 3).

C. B. RÍM – najviac bodov: Riddervold 25, Lawrence 11, Govan 6.

Tréner: A. Sarama.

TH: 13/11 – 14/10.

FAULY: 13 – 13.

TROJKY: 35/11 – 24/8.