Reprezentačný rozohrávač sa vrátil z Estónska, zakotvil v Spišskej Novej Vsi

Mário Ihring je späť na Slovensku. Reprezentačný rozohrávač posilnil Spišských Rytierov, s ktorými sa dohodol na spolupráci do konca aktuálneho ročníka.

Mário sa pre návrat do vlasti rozhodol po predčasnom konci v estónskom mužstve Rapla BS. V jeho drese bol len nedávno vyhlásený za hráča mesiaca tamojšej ligy. O svojom predčasnom konci v Pobaltí povedal pre oficiálnu stránku spišskonovoveského klubu: „Sezóna v Estónsku bola super, tím a všetko okolo toho bolo na profesionálnej úrovni. Čo sa týka výkonov, myslím, že Rapla má zatiaľ vydarený ročník. Zopár zápasov sa nám nepodarilo ale taký je basketbal. Hodnotím to pozitívne či už po individuálnej, ale aj tímovej stránke. Pôsobenie som ukončil z osobných dôvodov, pre ktoré som sa chcel vrátiť naspäť na Slovensko. Tím z Raply to pochopil, za čo som veľmi vďačný.“

Mário, ktorý v SBL už obliekol aj dresy Interu Bratislava a BC Prievidza, tak prichádza vystužiť mužstvo bojujúce o prvú pozíciu. Prečo padla jeho voľba práve na Rytierov?  „Spišská má ambiciózny tím. Ja som sa už pred sezónou bavil s trénerom Teom Hojčom o tejto možnosti a mal som na to veľmi pozitívny názor, no chcel som sa posunúť ďalej do zahraničia. Ako náhle sa toto všetko stalo a Spišiaci sa to dozvedeli, ihneď ma kontaktovali a začali sme riešiť spoluprácu. Viem, že prichádzam do tímu, ktorý má smelé plány a verím, že svojou hrou prispejem k ich napĺňaniu. Základom bude odovzdať v každom zápase sto percent a postupne sa zlepšovať tímovo aj individuálne. Na pôsobenie pri Rytieroch sa veľmi teším,“ podotkol 22-ročný rozohrávač, ktorý už ako tínedžer okúsil najvyššiu súťaž v Taliansku, neskôr bol majstrom Poľska a zahral si aj v Chorvátsku. Po príchode Mária Ihringa opúšťa Spišskú Novú Ves americký rozohrávač Jarvis Garrett.

Počínanie reprezentačného „playmakera“ sledujeme o to pozornejšie, že čoskoro bude Slovensko potrebovať jeho služby v pokračovaní predkvalifikácie MS 2023. Veríme, že Mário sa v Spišskej rýchlo chytí a do národného tímu príde v hernej i osobnej pohode. „Reprezentovať sa určite chystám, každý rok je to pre mňa samozrejmosť. Bohužiaľ nám naposledy nevyšiel zápas s Luxemburskom, ale chceme ísť do každého stretnutia na sto percent a odniesť si ešte aspoň to jedno víťazstvo, ktoré potrebujeme, aby sme posunuli slovenský basketbal ďalej. Keď sa skoncentrujeme a dáme do toho sto percent, máme podľa mňa dosť dobré šance, že by to mohlo vyjsť,“ vravel nám vo štvrtok popoludní 192 cm vysoký basketbalista.

Veľkú radosť nám práve v týchto dňoch robí počínanie Máriovho spoluhráča z národného tímu a ďalšieho mladého lídra slovenskej reprezentácie Vladimíra Brodzianskeho, ktorý v drese španielskeho Joventutu Badalona exceluje v EuroCupe. V stredu bol so 17 bodmi najlepším strelcom svojho mužstva pri víťazstve 95:90 nad francúzskym celkom Nanterre 92 a minulú stredu ho dokonca 21 bodmi nasmeroval za víťazstvom 95:86 nad iným španielskym účastníkom TOP 16 EuroCupu Unicaja Malaga.

Foto: Spiškí Rytieri