Od stredy 29. septembra do soboty 2. októbra 2021 hostí Inter Bratislava turnaj EYBL U20

Dominancia juniorov a kadetov Interu Bratislava na domácej scéne nie je náhodná. Okrem talentu, systematickej práce a kvalitných podmienok je dôležitou ingredienciou medzinárodná konfrontácia. A pokiaľ možno v čo najsilnejšej konkurencii. Žlto-čierni sú pritom už tradičnými účastníkmi EYBL (European Youth Basketball League). V nasledujúcich dňoch, od stredy 29. septembra do soboty 2. Októbra, budú v domovskej Eurovia Aréne na bratislavských Pasienkoch dokonca hostiť jeden z turnajov kategórie U20. Z tohto dôvodu dokonca preložili úvodný duel A-tímu mužov v novom ročníku Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

Ale po poriadku: od stredy do soboty sa v Eurovia Aréne na turnaji EYBL U20 predstavia domáci interisti, český tím BK Vividbooks Pardubice, talianske celky Orange 1 Bassano a College Academy Rím, maďarské družstvá Honvéd Academy Budapešť, Szolnok Sportcentrum, Debrecen Academy, francúzsky účastník Independents Basketball France a holandský Orange Lions Academy z Amsterdamu. Fanúšikovia tak dostanú možnosť vidieť plejádu talentovaných basketbalistov, z ktorých mnohých čoskoro isto uvidíme v profesionálnych súťažiach naprieč Európou. Aktuálne opatrenia umožňujú, aby sa hralo pred divákmi. Vstup je zdarma, v dobre známom režime OTP. Mimochodom, bude to nadlho posledná príležitosť ísť na basketbal do Eurovia Arény, keďže ikonickú halu čaká dlho avizovaná rekonštrukcia.

Ako sme už spomínali, pomerne kuriózne je, že Inter sa kvôli EYBL dohodol so Spišskými Rytiermi a vzájomný duel úvodného kola Niké SBL odohrajú v Pezinku až v stredu v 6. októbra a nie v sobotu 2. októbra, ako bolo pôvodne plánované. Na turnaji EYBL sa tak budú môcť predstaviť aj mladí interisti na čele s talentovaným, teraz už seniorským reprezentantom, 17-ročným Timotejom Malovcom, ktorí už od minulej sezóny pravidelne nastupujú za A-tím, rovnako ako tí, ktorí dostali svoje prvé minúty medzi mužmi len teraz nedávno, počas predsezónnej prípravy.

X

PROGRAM TURNAJA EYBL

STREDA

17:45 Pardubice – INTER

20:00 Honvéd – CB Rím

ŠTVRTOK

09:30 Debrecín – Pardubice

11:30 Szolnok – Orange Lions

13:30 CB Rím – Bassano

15:30 INTER – Debrecín

17:30 Orange Lions – Pardubice

19:30 Szolnok – Honvéd

PIATOK

09:30 CB Rím – Independents

11:30 Bassano – Szolnok

13:30 Orange Lions – Debrecín

15:30 Pardubice – Honvéd

17:30 INTER – CB Rím

19:30 Independents – Bassano

SOBOTA 

09:30 Honvéd – Independents

11:30 Bassano – Orange Lions

13:30 Szolnok – Debrecín

15:30 Independents – INTER