Na informáciu, ktorú web SBA slovakbasket.sk uverejnil 15. mája pod titulkom „Rozšírenie SBL sa nečrtá…“ zareagovalPaedDr. Milan Rožánek, predseda BO Academic ŽU Žilina. Z jeho pozoruhodného vyjadrenia citujeme všetko podstatné s nevyhnutnými drobnými redakčnými úpravami:

„S údivom sme si prečítali konštatovanie, že ani jedno družstvo z účastníkov Final Four 1. ligy mužov 2018/2019 v Žiline nemá záujem štartovať v SBL mužov v sezóne 2019/2020. V ňom riaditeľ SBL Peter Mičuda vyslovil, že sa kontaktoval s predmetnými družstvami a ani jedno nemá záujem štartovať v ,,extralige’‘. Ubezpečujem vás, že mňa, teda Milana Rožánka, predsedu BO Academic ŽU Žilina, šéfa víťazného klubu 1. ligy, v tejto veci nikto neoslovil, ani nekontaktoval. Naopak, ja som sa informoval na SBA ohľadom termínu prihlasovania sa do SBL. Dúfam, že víťazovi 1. ligy bude umožnené prihlásiť sa do najvyššej súťaže, keďže vedenie družstva Academic ŽU Žilina od pondelka 13. mája 2019 intenzívne v tejto veci pracuje.“

Môžno len dodať, že ak sa tím Academic ŽU do najvyššej súťaže ozaj prihlási, SBL sa môže v najbližšom ročníku nielen rozšíriť na desať účastníkov (čo by bolo vítané), ale Žilina môže mať dvojnásobné zastúpenie. Právo štartu v SBL má totiž aj družstvo PP&TV Raj Žilina, ktoré túto vrcholiacu sezónu skončilo účasťou vo štvrťfinále play-off, kde ho vyradila Iskra Svit 3:1 na víťazné zápasy.          (tg)