Slovenskí basketbalisti do 20 rokov dnes nastúpili na svoj druhý zápas na turnaji FIBA European Challenger v Maďarsku.

Po včerajšej prehre s domácim výberom 74:79 dnes čelili Bielorusku.

Mladí Slováci vyhrali polčas 44:43, po troch štvrtinách bol stav 60:59. Záverečná štvrtina však patrila Bielorusom, ktorí ju vyhrali 22:14 a celý zápas 71:64.

Najlepším strelcom SR U20 bol 20-bodový Matúš Hronský.

Ďalšia tesná prehra nás samozrejme neteší. Musíme si všetci vstúpiť do svedomia. Zápasy, ktoré sme mohli vyhrať, nás stoja to, že nebudeme hrať v hlavnej štvorke, ale budeme hrať v spodnej. Pred sebou máme tri zápasy. Urobíme maximum, aby z toho boli tri výhry,“ povedal po zápase kouč SR U20 Maroš Helmecy.

„V prvej štvrtine sme robili hlúpe chyby, neposúvali sme si loptu a neboli sme aktívni na útočnom doskoku. Neskôr sme sa prebrali a museli dobiehať zápas rovnako ako včera. Stálo nás to veľa síl, a vlastnými chybami sme sa pripravili o výhru“ povedal po zápase najlepší strelec Slovenska, Matúš Hronský

Dvadsiatka najbližšie nastúpi vo štvrtok (22. júla) proti Kosovu.