Počas minulotýždňového asociačného termínu sa v Piešťanoch uskutočnil štvordňový prípravný kemp žensko-univerziádneho výberu pod vedením realizačného tímu ženskej reprezentácie.

„Sme veľmi radi, že sme mali možnosť zorganizovať tento krátky prípravný kemp z viacerých dôvodov. Ten najhlavnejší je, že berieme možnosť zúčastniť sa svetovej univerziády v Číne veľmi vážne a chceme sa na ňu adekvátne pripraviť. Považujeme to za prestížne podujatie a príležitosť predstaviť sa na takomto fóre nie je každý deň. Preto vítam možnosť využiť každý možný čas na spoločnú prípravu,“ povedal na úvod hodnotenia prípravného kempu Juraj Suja, tréner ženskej reprezentácie, ktorý tiež povedie výber Slovenska na Letných univerzitných hrách v čínskom Chengdu.

Realizačný tím mal na štvordňovom kempe v Piešťanoch napokon k dispozícii len  13 hráčok, keďže sa na poslednú chvíľu museli niektoré hráčky z účasti ospravedlniť. Z nich až 11 spadá do okruhu hráčok spĺňajúcich podmienky účasti na univerziáde. „Bolo fajn, že sme mohli opäť stretnúť dievčatá, ktoré sme s mojim kolegom v minulosti viedli v mládežníckych reprezentáciách a vidieť, kam sa za ten čas posunuli hráčsky i ľudsky. Aj za ten krátky čas sme získali cenné informácie a mám z toho veľmi pozitívne dojmy. U viacero z týchto dievčat je navyše tiež predpoklad, že sa postupne zapoja aj do ženského národného tímu, keď sa časom začne obmieňať táto generácia hráčok,“ pokračoval Juraj Suja.

V medzisezónnom období bude mať spoločný program aj ženská reprezentácia, ktorú čaká dvojtýždňová príprava v úvode júna so zápasovou previerkou na turnaji v Poľsku. Následne na ňu nadviaže príprava „univerziádneho“ tímu.

Letné svetové univerzitné hry (31th FISU Summer World University Games) sa uskutočnia vo vyše 16 miliónovom čínskom meste Chengdu na prelome júna a júla tohto roku. Podujatia sa môžu zúčastniť športovci – študenti, narodení od 1.1.1996 do 31.12.2004, ktorí aktuálne budú študovať v danom roku alebo úspešní absolventi s ukončeným štúdiom v roku 2020, 2021 a 2022.

Slovensko bude na tomto veľkolepom podujatí bojovať v konkurencií Argentíny, Brazílie, Číny, Chorvátska, Česka, Fínska, Maďarska, Japonska, Južnej Kórey, Poľska, Portugalska, Rumunska, Ruska, Taipei a USA. Vyžrebovanie jednotlivých skupín bude známe 28. februára 2022.

Prípravného kempu v Piešťanoch sa zúčastnili:

HRÁČKY:

BUKNOVÁ Alexandra (MBK Ružomberok), HADAČOVÁ Lucia (KP Brno, Česko), HAVRANOVÁ Viktória (MBK Ružomberok), KOZÁKOVÁ Vanda (Piešťanské Čajky), MARTIŠKOVÁ Natália (Piešťanské Čajky), MORAVČÍKOVÁ Alica (bez klubovej príslušnosti), OŠŤADÁLOVÁ Radoslava (Young ANgels Košice), REMENÁROVÁ Veronika (Herner, Nemecko), STAŠOVÁ Radka (MBK Ružomberok), STRIEŠOVÁ Lucia (ŠKP 08 Banská Bystrica), SVETLÍKOVÁ Soňa (SBŠ Ostrava, Česko), TARKOVIČOVÁ Stella (SBŠ Ostrava, Česko), URBANOVÁ Dominika (Young Angels Košice).

REALIZAČNÝ TÍM:

SUJA Juraj (hlavný tréner) JANKOVIČ Peter (asistent trénera), HORKÝ Tomáš (manažér), MESZÁROŠ Ján (lekár), BUJŇÁK Michael (fyzioterapeut) ŠERFŐZŐOVÁ Erika, VLKOVIČ Marián (maséri).