Slovenskí basketbalisti do 20 rokov prehrali vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji FIBA European Challenger v Maďarsku s domácim výberom 74:79.

Po vyrovnanej prvej štvrtine mladí Slováci nezvládli vstup do druhej časti hry, keď daný úsek prehrali 2:17.

Výborným výkonom po zmene strán sa im podarilo skóre otočiť a vrátili sa do zápasu. Maďari však zabojovali, v poslednej štvrtine si vytvorili tesný náskok a súperovi druhý obrat už nedovolili.

Lídrami SR boli 22-bodový Matúš Hronský a pivot Jacob O´Connell, ktorý zaznamenal double-double za 18 bodov a 13 doskokov.

Výber trénerov Maroša Helmecyho a Petra Ivanoviča nastúpi v E-skupine aj proti Bielorusku (21. júla) a Kosovu (22. júla).

FIBA European Challenger 2021

Maďarsko – Slovensko 79:74
LIVE ŠTATISTIKY

Maroš Helmecy, kouč SR U20: „Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Maďari trénovali celý rok, odohrali komplet súťaže. To však nie je výhovorka. Zápas sme si pokazili v druhej štvrtine. Domáci v nej mali osem ofenzívnych doskokov, celkovo až 23. V prvom polčase sme mali 14 strát, čo je tiež vysoké číslo. Musíme sa z toho poučiť, dať hlavy hore a zabojovať proti Bielorusku. Chalani bojovali, patrí im za to vďaka, ideme ďalej.“

Samuel Horváth, rozohrávač SR U20: „Prvý zápas bol od úplného začiatku dosť fyzický, super vyvíjal neustály tlak na hráčov či už s loptou alebo bez nej. Zostali sme z toho dosť zaskočení a aj keď sme vyhrávali, Maďari neprestali a stále nám vnucovali svoju fyzickú hru. Ako tím sme sa neprestali povzbudzovať a držali sme s nimi krok. Mali sme výpadky v obrane a hlavne v obranných doskokoch. Bola to pre nás super skúsenosť, ktorá nám otvorila oči v tom, že na takejto úrovni nie je nič zadarmo. Verím že zajtra budeme plne pripravení na Bielorusko a dáme do zápasu srdce.“

článok vyšiel pôvodne na basket.sk