Basketbalisti Slovenska sa už nachádzajú v Lotyšsku, dejisku posledných dvoch prípravných stretnutí pred blížiacou sa druhou fázou predkvalifikácie MS 2023.

V sobotu a nedeľu si Slováci zmerajú sily s domácou reprezentáciou Lotyšska, teda piatym tímom z ostatných majstrovstiev Európy (ktorý si však neprekliesnil cestu kvalifikáciou na ME 2022). Tá by mala mať k dispozícii aj viacero zvučných mien na čele s Davisom Bertansom z Washingtonu Wizards.

Dnešné stretnutie v Rige odohrajú súperi za zatvorenými dverami, so začiatkom o 17:00. V nedeľu sa bude hrať vo Valmiere od 19:00 a už aj za prítomnosti publika.

Do Lotyšska odcestovalo 12 basketbalistov, doma musel zostať prechladnutý Jakub Mokráň. Tréner Oleg Meleščenko tak má k dispozícii rozohrávačov Mária Ihringa, Šimona Krajčoviča, Mateja Majerčáka, krídelníkov Davida Abrháma, Matúša Hronského, Timoteja Malovca, Juraja Páleníka, Róberta Rožánka a podkošových hráčov Vladimíra Brodzianskeho, Michaela Fuseka, Richarda Körnera a Jakuba Petráša.