Slovenská reprezentácia mužov do 20 rokov dnes pricestovala do Šoprone kde v termíne 20.7. – 25.7.2021 odohrá 5 zápasov v rámci FIBA Challengeru 2021. Turnaj je rozdelený na dve skupiny, mladí slováci si najskôr zmerajú sily s Maďarskom, Bieloruskom a Kosovom.

Hlavný tréner Maroš Helmecy nám príblížil život v bubline. „Chalani, ktorí museli absolvovať testy išli do karantény. Zajtra ráno by mali dostať výsledky, ak budú všetci negatívni absolvujeme tréning a v utorok nás čaká prvý zápas s domácim Maďarskom.
Verím, že aj keď sme boli bez prípravného zápasu budeme predvádzať bojovný basketbal. Ideme step by step od zápasu k zápasu vždy sa budeme sústrediť len na nasledujúceho súpera.“

Termíny zápasov:

20.7.2021 Maďarsko – Slovensko 19:30 Livestats 

21.7.2021 Slovensko – Bielorusko 15:00 Livestats

22.7.2021 Slovensko – Kosovo 18:00 Livestats

Prenosy budú na Youtube

Nominácia Slovenska:

Daniel Chaban, Dominik Špaňo (ŠBK Junior Levice), Dávid Harabin (BKM Svit), David Novák (BA Nymburk), Patrik Lukáč, Maxim Matuška (MBA Prievidza), Samuel Horváth (BKM Svit), Matúš Malovec, Tomáš Borodovčák (BK Inter Bratislava), Marek Novák (MŠK Žiar nad Hronom), Jacob O´Connell (Princeton University), Matúš Hronský (Wasatch Academy).

Tréner: Maroš Helmecy
Asistent trénera: Peter Ivanovič